Konkurs „Kultura w pandemii – pandemia w kulturze”

Pandemia radykalnie zmieniła funkcjonowanie kultury, jej odbiorców i twórców. Sporo już o tym napisano, chcemy jednak wesprzeć kolejne wartościowe świadectwa tego czasu. Zwłaszcza dziś, gdy wolne słowo jest na wagę złota.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Towarzystwo Dziennikarskie i Fundacja Collegium Civitas postanowiły zatem rozpisać konkurs na reportaż i/lub tekst publicystyczny pod hasłem „Kultura w pandemii – pandemia w kulturze”.

Można je nadsyłać od 15 lutego do 15 maja 2021 roku na adres konkurs@civitas.edu.pl.

Jury będzie pracować w składzie: Ryszard Bańkowicz (przewodniczący) i Rafał Skąpski z ZAiKS-u, Elżbieta Sawicka i Cezary Łazarewicz z Towarzystwa Dziennikarskiego oraz Jacek Żakowski z Collegium Civitas.

Sekretarzem (bez prawa głosu) jest Jacek Rakowiecki z Fundacji Collegium Civitas.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 czerwca 2021 roku.

Pierwsza nagroda w obu kategoriach to 15 tysięcy złotych. Dwie drugie nagrody w obu kategoriach wyniosą po 8 tysięcy złotych. Jury przyzna też po trzy wyróżnienia w obu kategoriach – każde po 2 tysiące złotych. (Jury może też zdecydować o innym podziale nagród).

Regulamin Konkursu Kultura w pandemii – pandemia w kulturze

Regulamin i informacje o konkursie można znaleźć także na stronach www.zaiks.org.pl, www.towarzystwodziennikarskie.pl i www.civitas.edu.pl.