Fundacja Collegium Civitas zaprasza na otwarte seminarium naukowe „Konflikt interesów i sposoby jego ograniczania w polskiej administracji publicznej”.
Wystąpienie będzie koncentrować się na wynikach badań przeprowadzonych przez autora w 2014 r., których przedmiotem były uwarunkowania prawne i instytucjonalne przeciwdziałania konfliktowi interesów w polskiej administracji rządowej. Obejmowały one analizę wewnętrznych polityk dotyczących konfliktu interesów realizowanych przez ministerstwa i Kancelarię Rady Ministrów oraz postaw kierownictwa resortów wobec tego zagadnienia. Materiał badawczy, który został zgromadzony w ramach projektu kierowanego przez autora skłania do interesujących wniosków, co do kultury pracy w jednostkach administracji rządowej i zdolności zarządzania konfliktem interesów, tak by nie kreował on negatywnych konsekwencji w postaci korupcji i innych nadużyć.
Grzegorz Makowski, dr
Socjolog, dyrektor Programu Odpowiedzialne Państwo w Fundacji im. Stefana Batorego, adiunkt w Instytucie Polityk Publicznych, Collegium Civitas. Specjalizuje się w socjologii problemów społecznych, zagadnieniach dotyczących sytuacji i przemian społeczeństwa obywatelskiego oraz sektora pozarządowego, jak również w problematyce kultury konsumpcyjnej. Absolwent, doktorant i pracownik Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat nagrody im. Floriana Znanieckiego 1 stopnia, przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne, za najlepszą pracę magisterską. Od wielu lat związany zawodowo ze środowiskiem organizacji pozarządowych (m.in. jako ekspert i kierownik Programu Społeczeństwa Obywatelskiego w Instytucie Spraw Publicznych). Współpracował również z firmami badań rynkowych (m.in. SMG/KRC A MillwardBrown Company, ARC Rynek i Opinia, CBOS). Autor wielu publikacji naukowych, raportów i tekstów publicystycznych.
Fundacja zapewnia wsparcie promocyjne i organizacyjne wydarzenia.