Lubina, Behrendt, Kamiński, Jura – debata „Wzrost znaczenia Chin – co to oznacza dla Azji, Rosji, Europy i Afryki” w Collegium Civitas.

Fundacja Collegium Civitas zaprasza na debatę poświęconą wzrostowi znaczenia Chin pt. Lubina, Behrendt, Kamiński, Jura – debata „Wzrost znaczenia Chin – co to oznacza dla Azji, Rosji, Europy i Afryki”.

10 grudnia o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do Collegium Civitas (XII p., aula A) na debatę poświęconą wzrostowi znaczenia Chin (The Rise of China) i jego konsekwencjom. Jak będzie wyglądał świat jeśli wzrost Chin zostanie utrzymany? Jak wygląda już dziś z Chinami w roli drugiego światowego mocarstwa? Jakie będą konsekwencje tego wzrostu dla Azji, Afryki, Europy i Rosji? Czy wzrost znaczenia Chin w wymiarze globalnym jest zjawiskiem korzystnym czy negatywnym? Kto na nim w Azji, Afryce, Europie i Rosji zyskuję i traci?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć nasi goście, autorzy czterech książek poświęconych relacji Chin z Azją, Afryką Europą i Rosją.

Będą nimi:

Paweł Behrendt– autor książki „Chińczycy grają w Go – napięcie w Azji rośnie” (Azja).

Dr Jarosław Jura – autor książki „Events Over Endauvours: Image of the Chinese in Zambia and Angola” (Chiny-Afryka).

Dr Tomasz Kamiński – autor książki „Sypiając ze Smokiem. Polityka Unii Europejskiej wobec Chin” (Chiny-Unia Europejska).

Dr Michał Lubina – autor książki „Niedźwiedź w cieniu Smoka” (Chiny-Rosja).

Spotkanie poprowadzi Radosław Pyffel z Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA).

Wszystkie książki będzie można nabyć w trakcie spotkania,

Serdecznie zapraszamy!

„Wzrost znaczenia Chin – co to oznacza dla Azji, Rosji, Europy i Afryki”

Data: 10 grudnia – godz. 18:00

Miejsce: Collegium Civitas (XII p., aula A) ul. plac Defilad 1, Warszawa

10-12-2015

Fundacja zapewnia wsparcie promocyjne i organizacyjne wydarzenia.