Warsztaty Street Art

Centrum Karier Collegium Civitas, przy wsparciu Fundacji Collegium Civitas, zaprasza na STREET ART – WARSZTATY

Czas i miejsce: 28 kwietnia 2017; 14:00-16:00 sala 1020, Collegium Civitas, X piętro, Pałac Kultury i Nauki.

Warsztaty rozpocznie wykład uzupełniony pokazem slajdów dotyczący street artu zaangażowanego społecznie. Następnie uczestniczki i uczestnicy zapoznają się z techniką szablonu, przygotowują swoje projekty oraz wycinają wzory, które są następnie odbijane na papierze. Osoby, które przyniosą na zajęcia swoje bawełniane koszulki, jasnego kolory, będą miały możliwość odbicia na nich swojego szablonowego wzoru lub wzorów przygotowanych przez prowadzącego

Zajęcia poprowadzi Dariusz Paczkowski

Prezes Fundacji KLAMRA. Założyciel grupy happeningowej „Pod nadzorem”, Front Wyzwolenia Zwierząt oraz grupy 3Fala.art.pl. Współpracownik wielu organizacji społecznych. W latach 80. aktywista Ruchu „Wolność i Pokój”. Dyrektor artystyczny Galerii Tybetańskiej w Warszawie. Absolwent Akademii Innowatorów Społecznych. Wnuk malarza Franciszka Sasanowskiego. Od 1987 roku tworzy graffiti i street art, zaangażowane społecznie. Projektuje instalacje i wycina szablony. Wykuwa w kamieniu znaki i symbole. Jest współtwórcą i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych, happeningowych i parateatralnych. W 2001 roku nagrodzony za pracę na rzecz przeciwdziałania ksenofobii i rasizmowi przez australijską Niezależną Fundację Popierania Kultury Polskiej „Polcul”. W 2010 nagrodzony przez Centrum Aktywności Lokalnej w Konkursie im. Heleny Radlińskiej dla Animatorów Społecznych. W 2011 odebrał nagrodę Dobrych Uczynków przyznawaną przez Fundację Ekologiczną Arka. W 2011 został wyróżniony tytułem: „Przyjaciel Niewidomych” przyznanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Niewidomych. W 2011r. jego projekt „Graffiti Polska dla wszystkich” został nagrodzony w konkursie Ministra Spraw Zagranicznych RP. Laureat plebiscytu Patriotycznie Zakręceni 2014 w regionie i w woj. śląskim.

Katalogi do pobrania:

UWAGA: Projekt skierowany jest do studentów obcojęzycznych Collegium Civitas
z przynajmniej podstawową znajomością języka polskiego, pochodzących z Europy Wschodniej

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: malgorzata.trybuszewska@civitas.edu.pl.

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z Centrum Karier Collegium Civitas.