,,Jak rozplątać węzeł? Współczesne problemy Bliskiego Wschodu”

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Dyplomacji zachęcamy do udziału w debacie eksperckiej

,,Jak rozplątać węzeł? Współczesne problemy Bliskiego Wschodu”

która odbędzie się w poniedziałek, 16 października 2017 r., o godz. 20.00 w auli D Collegium Civitas (piętro XII PKiN).

Goście:

• dr Magdalena El Ghamari: wykładowca w Collegium Civitas w Warszawie oraz analityk w portalu Defence24 Ponadto członek European Security Association, Stowarzyszenia Kombatantów Misji pokojowych ONZ, Towarzystwa Polsko-Albańskiego i International Institute for Private-, Commercial-, and Competition Law w Tiranie;
  • Witold Repetowicz: niezależny dziennikarz, ekspert ds. międzynarodowych portalu Defence24.pl, prawnik;
  • Krzysztof Strachota: antropolog kultury (Uniwersytet Warszawski 1998). Ekspert OSW od 1999 r.; od 2001 r. kierownik Zespołu Kaukazu i Azji Centralnej (od 2012 r. także Turcji);
  • Konstanty Gebert: polski psycholog, tłumacz i dziennikarz, nauczyciel akademicki, dziennikarz i publicysta dziennika Gazeta Wyborcza.

Jeśli mityczny węzeł gordyjski jest odpowiednią alegorią współczesnych problemów Bliskiego Wschodu, to który podmiot mógłby odegrać rolę Aleksandra Wielkiego? Czy odpowiednio zarządzając konfliktami można zyskać nad nim władzę? Celem debaty jest próba znalezienia źródeł współczesnych konfliktów w tym regionie. Podczas dyskusji zostaną podjęte starania na rzecz scharakteryzowania najważniejszych problemów pod względem ich przyczyn oraz potencjalnych metod rozwiązania.