Powtórka do matury z matematyki – webinar

Na powtórkę do matury z matematyki zapraszają Collegium Civitas i Fundacja Collegium Civitas.

webinar

na kanale YouTube Collegium Civitas: https://youtu.be/AAUAaXksaek

4 kwietnia w godz. 14.00-18.00

(w tym dwie przerwy po 15 min.)

Dostęp otwarty dla wszystkich chętnych bez konieczności rejestracji!!!

Spotkanie online poprowadzi Marek Wójcik, prezes Fundacji Pasja Nauki i CEO Wirtualnego Nauczyciela, który już od 5 lat realizuje lekcje z uczniami w Internecie. Popularyzator metody Sokratesa, filozofii Kaizen w edukacji, trener nauczycieli. Specjalizuje się w przygotowaniu do matury rozszerzonej z matematyki i fizyki oraz do konkursów przedmiotowych z tych przedmiotów.

Podczas spotkania Powtórka do matury z matematyki prowadzący będzie rozwiązywał przykładowe zadania maturalne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. W trakcie webinaru będzie możliwość kontaktu z prowadzącym i zadawania pytań.

PROGRAM:

Matura podstawowa

1. Strategie egzaminacyjne, czyli jak nie stracić więcej czasu niż potrzeba, aby znaleźć dobrą odpowiedź.

2. Instrukcja korzystania z karty wzorów – co trzeba umieć na pamięć, a co jesteście w stanie znaleźć w trakcie egzaminu.

3. Typowe zadania egzaminacyjne – matura podstawowa jest bardzo przewidywalna i jeśli nauczycie się rozwiązywać 100 najczęściej powtarzających się schematów zadań, to 30% macie w kieszeni.

4. A co jeśli chcę więcej? Jak rozwiązywać zadania otwarte tak, aby nie tracić przy nich punktów.

Zakres merytoryczny zadań:

• Podstawowe działania na liczbach
• Algebra
• Logarytmy
• Równania i nierówności
• Funkcje: liniowa, kwadratowa
• Ciągi
• Trygonometria
• Planimetria
• Geometria Analityczna
• Stereometria
• Kombinatoryka i prawdopodobieństwo
• Statystyka

Matura rozszerzona

3. Typowe zadania schematyczne – do nich możecie się bezpośrednio przygotować. Podstawą jest to, żeby wiedzieć, jak coś policzyć, ale trzeba ćwiczyć same obliczenia, bo bywają mocno skomplikowane.

4. Zadania, w których „trzeba coś zauważyć” – czy na pewno w nich też nie ma schematów?

Zakres merytoryczny zadań:

• Liczby rzeczywiste
• Wyrażenia algebraiczne
• Równania i nierówności
• Funkcje: liniowa, kwadratowa, wykładnicza, logarytmiczna, trygonometryczne
• Ciągi
• Planimetria