Krótkie filmy na Marszałkowskiej – projekt kulturalny

Collegium Civitas zaprasza na Krótkie filmy na Marszałkowskiej – projekt kulturalny w Warszawie w terminie 5-11 grudnia 2016.

Fundacja Collegium Civitas wspiera wydarzenie organizacyjnie i promocyjnie.

Program wydarzeń w Collegium Civitas na 12 piętrze PKIN:

10 grudnia sobota

godz. 15.00-17.00 KRÓTKI KURS PRODUKCJI FILMOWEJ- zajęcia 3

Kreacja światła w filmie – – masterclass operatora filmowego Andrzeja Musiała, wykładowcy Szkoły Filmowej w Łodzi.

Wydarzenie na Facebooku: FACEBOOK Collegium Civitas

godz. 17.30 – 20.00 Obraz Polaka i Czecha w kulturze (Komiks- film- sztuki plastyczne) – spotkanie z socjologiem Andreą Pruchovą z Pragi (CZ)

Collegium Civitas, PKiN, pl. Defilad 1, aula A na 12 piętrze.

Andrea Průchová (ur. 1987) doktorantka na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Karola w Pradze, stypendystka Fundacji Fullbrighta (w NYU i Pratt Institute). Od roku 2011 prowadzi Platformę Studiów nad Kulturą Wizualną FRESH EYE. Jest kierownikiem badań naukowych (projekt Laterna Magica) w czeskim Narodowym Archiwum Filmowym, prowadzi w wykłady z zakresu kultury wizualnej na Uniwersytecie Karola i w Prague College.

Swoje badania opublikowała w wydawnictwach Palgrave Macmillan i Springer Publishing House. Przetłumaczyła na język czeski książkę Johna Bergera „Metody widzenia” (Labyrint, 2016) oraz „Teorię obrazu” W. J. T. Mitchella (Karolinum, 2016).

11 grudnia niedziela

godz. 15.00-17.30 KRÓTKI KURS PRODUKCJI FILMOWEJ- zajęcia 4

Jak wyprodukować film? – warsztaty producenckie Studia Silver Frame

Jeśli chcesz wyprodukować film a nie wiesz jak – posłuchaj rady specjalistów. Praktyczne zajęcia poświęcone produkcji filmowej poprowadzą w ramach festiwalu Euroshorts 2016 w Warszawie producenci: Stanisław Zaborowski i Daria Maślona ze studia Silver Frame.
Zaczynali niedawno a już produkują filmy w kilku krajach, ostatnio we Francji. Pracują z gwiazdami takimi jak Julia Kijowska i Robert Więckiewicz. Nowoczesne technologie nie mają dla nich tajemnic.

Nasze wydarzenie na facebooku: FACEBOOK Collegium Civitas

Chętnych do wzięcia udziału w zajęciach prosimy o rejestrację na: https://www.facebook.com/euroshorts/events

——————-

Krótkie filmy na Marszałkowskiej – projekt kulturalny