30-lecie powstania Ruchu „Wolność i Pokój”

Fundacja Collegium Civitas zaprasza na otwarte seminarium 30-lecie powstania Ruchu „Wolność i Pokój”.

RWiP

26 maja br., godz. 15:00 w Collegium Civitas,
Aula A, na 12 piętrze PKiN.

Konferencja jest skierowana do wszystkich osób zainteresowanych działalnością Ruchu „Wolność i Pokój”, organizacjami pozarządowymi, przyszłością i aktualnymi wyzwaniami jakie stoją przed NGO, przemocą w stosunkach międzynarodowych i sposobami przeciwdziałania jej oraz sposobami organizowania się społeczności w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa.

W ramach konferencji chcemy podnieść również kwestie społeczeństwa obywatelskiego i jego rozwoju przez ostatnie 30 lat.

W trakcie Konferencji odbędą się 3 panele tematyczne:

• „Afganistan wtedy, Ukraina teraz – czy jesteśmy skazani na przemoc w stosunkach międzynarodowych”. Goście panelu: Bartłomiej Sienkiewicz oraz Roman Kurkiewicz. Moderator Barbara Hrybacz.
  • „ACTA, Rospuda – czy to jedyne sukcesy obywatelskiego nieposłuszeństwa w Polsce w ostatnich latach?”. Goście panelu: Radosław Gawlik (ekolog) i Małgorzata Tarasiewicz (aktywistka feministyczna i działaczka ruchów miejskich). Moderator Jarema Dubiel.
  • „Gdyby WiP powstawał dzisiaj, jakie miałby cele?”. Goście panelu Sławomir Dutkiewicz (uczestnik WiP), Adam Ostolski (Zieloni) Maciej Gdula (Krytyka Polityczna). Moderator Konrad Łaski (prawnik, w przeszłości doradca Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza).

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy oraz zachęcamy do czynnego udziału w dyskusji. Wstęp wolny.