Fundacja Collegium Civitas zaprasza na seminarium specjalistyczne organizowane we współpracy z Centrum Badań nad Terroryzmem „Detekcja i identyfikacja substancji zabronionych oraz potencjalnie niebezpiecznych”.

raytech (1)

wizerunek-publiczny-w-internecie_okladka-front-v1_2015-02-08

Seminarium specjalistyczne

„Detekcja i identyfikacja substancji zabronionych
oraz potencjalnie niebezpiecznych”

Seminarium odbędzie się 9 września 2015 r.

w siedzibie Collegium Civitas, PKiN, XII p. Aula A.

Wstęp wolny

Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas oraz Partner – firma Raytech – zapraszają na otwarte seminarium specjalistyczne i prezentację urządzeń detekcyjnych i identyfikacyjnych narkotyków, dopalaczy, a także, substancji toksycznych, nieznanych chemikaliów, leków, tworzyw sztucznych, materiałów wybuchowych materiałów radioaktywnych i skażeń biologicznych. Seminarium poprowadzą: Ewa Korbiel – Raytech oraz Grzegorz Cieślak – CBnT.

Pośród szerokiego spektrum rozwiązań technologicznych zaprezentowane zostaną m.in.:

TruNarc: podręczny analizator do identyfikacji narkotyków, nowych syntetycznych substancji psychoaktywnych, prekursorów i najczęściej spotykanych wypełniaczy.

BioSens 600: mobilny system do wykrywania obecności narkotyków w organizmie (analiza śliny i/lub potu) oraz na wszelkiego rodzaju powierzchniach (przesyłki, listy, pojazdy, odzież itp.)

Gemini: najnowocześniejszy przenośny analizator do identyfikacji nieznanych substancji, w tym narkotyków i materiałów wybuchowych. Unikatowa konstrukcja łączy w sobie dwie niezależne techniki pomiarowe: spektrometrię Ramana i FTIR.

Seeker: zautomatyzowany system kolorymetryczny do detekcji materiałów wybuchowych.

M908: nowy, przenośny spektrometr mas do identyfikacji gazów, cieczy, ciał stałych.

09:45–10:00 rejestracja

10:00–10:10 otwarcie seminarium

10:10–11:30 „Narkotyki i dopalacze – nowe wyzwania, detekcja i identyfikacja”

11:30–12:00 przerwa

12:30–13:20 „Substancje toksyczne, nieznane chemikalia, materiały wybuchowe substancje radioaktywne, zagrożenia biologiczne – prognozy trendu w zakresie zagrożeń, detekcja i identyfikacja”

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!

Wstęp wolny